EV OFİS İŞYERİ VE ARAÇ DEZENFEKSİYONU

Firmamız İki Aşamalı Dezenfeksiyon Hizmeti sunar;

Antibakteriyel Dezenfeksiyon Çözümümüzde yüksek nano teknolojili dezenfektan ürünümüz Dünya Sağlık Örgütünün (WHO) önerdiği şekilde “Aeresol Makinesi” kullanılarak bütün yüzeylere uygulanır, havadaki virüs ve bakterilerden arındırır ferah ve temiz bir ortam oluşturur.Etkisi ve Koruması uzun süre devam eder.

Ayrıca buna ek yapılan dezenfeksiyonumuzda temas olan bölgelere kapı kolu,elektrik düğmeleri,musluk,wc,kloset,banyo,duşakabin gibi vb. yerlere uyguladığımız Pre-Buhar Dezenfeksiyonu ise çok güçlü okside etme ve dezenfekte etme özelliği bulunan bir dezenfeksiyon şeklidir. Bu uyguladığımız dezenfeksiyon türü bilinen en etkili mikrop öldürücüdür ayrıca ortamda oksijenlemeyi sağlar.

Yüzeyler, çıplak gözle temiz ve hijyen görünseler bile, mikroskop altında incelendiğinde insan vücuduna zararlı milyonlarca bakteri ve virüslerin varlığı görülür. Yapılan testler sonucu, yüksek ısıdaki buhar dezenfeksiyonunun alerjen ve mikropların %99.99’unu öldürdüğü kanıtlanmıştır.

Dezenfeksiyon hizmetinin amacı, henüz canlılara bulaşmamış virüs ve patojenlerin dezenfektesi işlemidir. Virüse yakalanan bir bireyin acilen tıbbı hizmet alması gerekmektedir.Dezenfeksiyon hizmeti önleyici bir  uygulamadır. Aeresol cihazı ile püsküterek kullandığımız antiseptik solisyon, ortamın daha güvenilir olmasını sağlar mikrobun dış zarını kırarak onu yokeder.

Antibakteriyel Kuru Buhar Dezenfeksiyonu Virüs,Myte,Alerjen ve Mikropların etkisizleştirilmesi, yok edilmesidir.

İki dezenfeksiyon işlemide %100 doğal, insanlar, hayvanlar ve bitkiler için güvenlidir.

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon, cansız maddeler üzerinde hastalık yapıcı diğer adıyla da patojen mikroorganizmaların yok edilmesidir.Bir diğer ifadeyle dezenfeksiyon ile bir cisim hastalık yapıcı etkenlerden arındırılır.Ancak bu yöntemlerin bakterilerin sporlarına karşı her zaman etkin değildir.Dezenfektanlar ancak uzun süreli tesir yaptıklarında ve ileri düzeyli olanları kuulanıldığında sporları öldürebilir.

Dezenfeksiyonun başarılı olması yani hastalık yapıcı mikroorganizmaların yok edilmesi dezenfeksiyonun yapılacağı maddeniz temizliği,mikrobik ajanların bulaş yolu, mikroorganizmaların yoğunluğu, ortamın sıcaklığı, pH sı, dezenfektanların konsantrasyonu ve dezenfeksiyon işleminin süresi gibi multifaktoriyel bir disipline bağlıdır.

Dezenfeksiyon işleminin uygulandığı alanlar ağırlıklı olarak sağlık sektörü ve hizmet sektörüdür. Sağlık sektöründe uygulanması hayati öneme sahiptir. Cerrahi müdaheleler esnasında herhangi bir enfeksiyon gelişimi ölümle sonuçlanmaktadır.Bundan dolayı  görülmeyen bu canlıların etkisiz hale getirilmesi önemli bir konudur. Bu kapsam da hastanelerin, tıbbi atık bölümlerinin, ameliyathanelerin, ambülansların,acil müdahele odalarının,morgların dezenfektan ihtiyacı önceliklidir.

Hizmet sektöründe dezenfekte ihtiyacının gerekli olduğu alanlardır. Çünkü yoğun hareketliliğin olduğu bu sektörde mikrop taşınması, yayılması ve bulaştırılması çok hızlı olmaktadır. İnsanların sürekli bulunduğu alanların hijyen ve dezenfektan işlemi yaptırması hizmet verdiği insanların sağlıklarını koruma altına alması açısından çok önemlidir. Bu kapsamda toplu taşıma araçları, yolcu taşıyan uçaklar, nakliye araçları, nakliye gemileri, oteller, okullar, cafeler, restaurantlar ,ibadethaneler vb insanlar tarafından yoğun olarak kullanılan alanların belirli periyotlarla dezenfeksiyon işlemi yaptırması gerekmektedir.

Antibakteriyel Dezenfeksiyon Uygulaması, konusunda uzman ekibimizle çok kolay ve hızlıdır. Ortamda renk, koku ve kalıntı bırakmaz. 

Dezenfeksiyon işlemi termal veya soğuk sisleme cihazları kullanılmak suretiyle konuyla alakalı bilgili,donanımlı ve sağlık bakanlığı işlem uygulama belgesine sahip kurumlar veya personel tarafından uygulanmalıdır. Kullanılacak ürünler sağlık bakanlığı onaylı kimyasal dezenfektan içeren ilaçlar olmalıdır. Uygulama yapan bireyler her türlü kimyasal yan etkiye karşı hazırlıklı olmalı gerektiğinde sağlık personeli doğru bir şekilde bilgilendirilmelidir. Uygulama sonrası işlem yapılan alanı kullanacak bireylere işlemle alakalı doyurucu bilgilendirme yapılmalıdır.

Trendtemizlik Antibakteriyel Dezenfeksiyon Çözümü, yaşam alanınızı dezenfekte eder, temizler ve uzun süreli tam koruma sağlar.

Antibakteriyel Dezenfeksiyon Çözümde, nanoteknoloji, %100 doğal, içeriğinde canlılara zarar verecek hiçbir katkı maddesi kullanılmadan uygulanmaktadır.. 

Özellikle bu dezenfeksiyon sistemimiz çocukları olan aileler,evcil hayvanları olanlar,toplu yaşam alanları,evler,ofisler,fabrikalar vb. gibi yerlerde uygulandığında kokusuz, renksiz, jelimsi saydam bir koruma tabakası ile uzun süre bakterilerin yaşaması ve yeniden üremesine engel olur.

Yapılan dezenfeksiyon gözle görülmeyen lejyoner bakteri,virüs,mantar,patojen ve sporları yok eder ve uygulama sonrası ürelemelerine engel olur…

Virüsler gerçek organizma sayılmazlar. Bakteriler yoluyla bulaşma eğilimindedirler. Uygulanan dezenfeksiyon, çok güçlü antibakteriyel etkisi ile bakterileri öldürerek virüslerin bulaşmasına engel olur.

Dezenfeksiyon yerel yönetmelikler ve 67/548/EEC uyarınca tehlikeli olarak sınıflandırılmamıştır, biosidal ruhsatnamesinde, spesifik bir antidotu ve RİSK İBARESİ yoktur.

 

Yapılan araştırmalar virüslerin en çok yüzeylere tutunduğunu ve ortam dezenfeksiyonunun ne kadar önemli olduğunu göstermiştir. Virüslere karşı dezenfeksiyon yaptırarak büyük ölçüde önlem alınmış olunur! Dezenfeksiyon işlemi gözle görülmeyen mikroorganizmaların yaşadığımız ve kullanmakta olduğumuz alanlarda etkisiz hale getirilmesi işlemidir. 

Dezenfeksiyon yapılan kurumlar;

Ev dezenfeksiyonu

İşyeri dezenfeksiyonu

Ana okulu dezenfeksiyonu

Toplu taşıma araçları dezenfeksiyonu

Yolcu uçakları dezenfeksiyonu

Nakliye araçları dezenfeksiyonu

Cafe dezenfeksiyonu

Otel dezenfeksiyonu

Okul dezenfeksiyonu

Hastane dezenfeksiyonu

Anti-Bakteriyel Dezenfeksiyon için lütfen whatsapp hattına yazın yada arayınız…